Dobre źródła

Odpowiedzialność społeczna

Pozyskiwanie naszych składników z troską o ludzi i planetę.

Sustainable Development Goals

Dostawcy, z którymi współpracujemy są dla nas jak rodzina. Z tego powodu budujemy długoterminowe partnerstwa oparte na zaufaniu i wsparciu. Oczekujemy od nich tego samego, czego oczekujemy od własnych kolegów — zaangażowania w ochronę praw człowieka, środowiska oraz uczciwość biznesu.

Cele

POSZANOWANIE LUDZI I PLANETY POPRZEZ ODPOWIEDZIALNE PARTNERSTWO W POZYSKIWANIU SUROWCÓW.

Globe
Pozyskiwanie 100% kluczowych surowców od dostawców posiadających certyfikat zrównoważonej działalności.
Message
Certyfikacja 100% papieru i tektury zgodnie z normą FSC, PEFC lub FSI.
Bottle
Zadbanie, aby 100% opakowań produktów nadawało się do pełnego recyklingu.
Phone
Zadbanie, aby 40% opakowań produktów było wykonanych z materiałów z recyklingu.

Więcej szczegółowych informacji na temat naszych wyników, celów oraz metod ich mierzenia można znaleźć w najnowszym raporcie społecznej odpowiedzialności biznesu..

Co robimy w tym zakresie

PRZYJMUJEMY NAJWYŻSZE GLOBALNE STANDARDY, ABY POZYSKIWAĆ SUROWCE W ZRÓWNOWAŻONY SPOSÓB

gathering crops

Trzcina cukrowa jest jednym z naszych głównych surowców, a BACARDÍ® współpracuje z Bonsucro – międzynarodową wielostronną grupą zarządzającą – dzięki czemu zapewnia dostawy cukru w 100% certyfikowane przez Bonsucro. Analogicznie, spółdzielnie winiarskie od których kupujemy surowce, wdrażają standard EQUALITAS, dzięki czemu mogą zapewnić najwyższą jakość przy minimalnym wkładzie i nakładzie energetycznym. Przy pozyskiwaniu surowców roślinnych prowadzimy partnerską współpracę z ECOCERT, jedną z największych światowych organizacji zajmujących się certyfikacją ekologiczną. Chcąc wspierać lokalnych rolników, BOMBAY SAPPHIRE® współpracuje z mistrzem zielarstwa, Ivano Tonutti – każda butelka posiada unikalny kod, wskazujący dokładne pochodzenie roślin, z dokładnością położenia do promienia 50 stóp. Natomiast jeśli chodzi o alkohole zawierające pszenicę, nasze marki współpracują z Inicjatywą na rzecz Zrównoważonego Rolnictwa, aby uzyskać certyfikację surowców pozyskiwanych z Francji.

INWESTYCJA W ROLNIKÓW I ICH RODZINY

farmer

W Ameryce Łacińskiej współpracujemy z naszym dostawcą melasy, aby wspierać rozwój lokalnych społeczności. Za każdą tonę sprzedanej melasy przekazujemy darowiznę na cele związane z rozwiązywaniem problemów miejscowych społeczności, skoncentrowaną na wsparciu kobiet oraz na zapewnieniu czystości wody — Cele 5 i 6 zrównoważonego rozwoju ONZ. W Meksyku agronomowie tequila PATRÓN® oraz producent agawy Fernando Plascencia wypróbowują i testują metody zrównoważonej uprawy od ponad 12 lat. Oprócz innych interwencji, innowacyjne stosowanie naturalnych nawozów zwiększyło zbiory o 2400%. Pojawiły się także korzyści dla lokalnych społeczności. Wyższe plony spowodowały zwiększenie zatrudnienia o 325%, pozytywnie wpływając na życie ponad 170 rodzin.

Ebook cover

CHCESZ POZNAĆ CAŁĄ HISTORIĘ?

ABY POZNAĆ SZCZEGÓŁY, POBIERZ RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI GOOD SPIRITED 2020 R.

PDF (21.8 MB)

Poznaj więcej naszych

Priorytetów w ramach strategii Good Spirited

Responsible Sourcing

Dobre wybory

Dowiedz się więcej
People

Dobra przyszłość

Dowiedz się więcej
GG Enviroment

Dobry wpływ

Dowiedz się więcej