Dobry wpływ

Odpowiedzialność społeczna

Na straży środowiska od siedmiu pokoleń

Sustainable Development Goals

Już w 1862 r. nasz założyciel wiedział, jak duże znaczenie mają zdrowe ekosystemy. Dziś podejmujemy odważne działania, aby zmniejszyć negatywny wpływ naszej działalności na środowisko — od zużycia wody i energii, do wytwarzanych przez nas odpadów oraz plastikowych jednorazówek.

Cele

PODEJMOWAĆ ODWAŻNE DZIAŁANIA, KTÓRE WPŁYNĄ POZYTYWNIE NA ŚRODOWISKO.

Zmniejszyć zużycie wody o 25% do roku 2025.
Zmniejszyć o połowę emisję gazów cieplarnianych z naszej działalności operacyjnej do 2025 r.
Zapewnić zerową ilość plastiku w punktach sprzedaży oraz opakowaniach wtórnych do 2023 r.
Wysyłać zerową ilość odpadów operacyjnych na wysypiska do 2025 r.
Zerowa ilość odpadów wysyłanych na wysypiska do 2025 r.
100% opakowań nadających się do pełnego recyklingu.
40% materiałów opakowaniowych z recyklingu.
100% zrównoważonego pozyskiwania kluczowych składników oraz opakowań do 2025 r.

Więcej szczegółowych informacji na temat naszych wyników, celów oraz metod ich mierzenia można znaleźć w najnowszym raporcie społecznej odpowiedzialności biznesu..

Co robimy w tym zakresie

DESTYLARNIE ZASILANE Z WŁASNYCH ODPADÓW

Bacardi Distilery

Od Los Altos de Mexico do Szkocji. Nawet nasze najstarsze destylarnie wykorzystują najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu zmniejszają emisję dwutlenku węgla nawet do 90%. Dziś połowa naszych destylarni jest zasilana przez własne odpady produkcyjne z wykorzystaniem spalarni biomasy. Tequila CAZADORES poddaje upcyklingowi odpady z agawy, natomiast BACARDÍ rum ponownie wykorzystuje 95% pary wytworzonej w destylarni. Zakład MARTINI w Północnych Włoszech jest w 100% zasilany wodą, a wszystkie pięć destylarni whisky oraz maltów znajdujących się w Szkocji uzyskało certyfikat Normy Carbon Trust w zakresie innowacji przeciwdziałających zmianom klimatycznym.

WODA: OSZCZĘDZANIE NASZEGO NAJCENNIEJSZEGO ZASOBU

Responsible alcohol choices
mountains

Czysta woda jest podstawą naszego produktu i dbamy o zachowanie oraz oszczędzanie każdej kropli. Leżąca u stóp szkockich wyżyn destylarnia Aberfeldy produkuje whisky single malt z wykorzystaniem naturalnego systemu filtracji, wymagającego zerowych nakładów energetycznych oraz chroniącego strumienie i rzeki.

WYELIMINOWANIE PLASTIKOWYCH JEDNORAZÓWEK

Vinyl

Od butelki do plaży — odgrywamy swoją rolę w eliminowaniu jednorazowych plastików oraz ich niszczycielskiego wpływu na oceany. BACARDÍ®, GREY GOOSE®, BOMBAY SAPPHIRE® oraz DEWAR’S® rozpoczęły działania zmierzające do zastąpienia zakrętek i wyściółek opakowań z niezrównoważonego plastiku PET alternatywnymi surowcami z recyklingu.

Współpracujemy także z barami oraz festiwalami muzycznymi nad wyeliminowaniem plastikowych słomek do napojów i zastąpieniem plastikowych kubków wykonanymi z bambusa lub nawet trawy. W ramach kampanii #TheFutureDoesntSuck, BACARDÍ® rum oraz Lonely Whale wydały limitowaną edycję płyty winylowej wykonanej w całości z plastikowych słomek zebranych w barach w całych Stanach Zjednoczonych.

Ebook cover

CHCESZ POZNAĆ CAŁĄ HISTORIĘ?

ABY POZNAĆ SZCZEGÓŁY, POBIERZ RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI GOOD SPIRITED 2020 R.

PDF (21.8 MB)

Poznaj więcej naszych

Priorytetów w ramach strategii Good Spirited

Responsible Sourcing

Dobre wybory

Dowiedz się więcej
People

Dobra przyszłość

Dowiedz się więcej
Responsible Sourcing

Dobre źródła

Dowiedz się więcej